Cross Türkiye Hakkında

Scrikss A.Ş., 1984 yılından beri Cross markasının distribütörlüğünü Türkiye’de başarı ile sürdürmektedir.

1964 yılında bir kalemle birlikte doğan Scrikss markası, yıllar boyunca güzel yazı kültürüne verdiği değer ve kaleme yüklediği anlamlarla Scrikss markası olarak gönüllerde taht kurdu. Günümüzde Scrikss markası, Türk pazarının tartışmasız en önemli lideri haline gelirken bugün 50 ülkeye ihracat yapan küresel bir marka olan Scrikss markası, kaliteli ve özgün tasarımlarıyla yenilikleri yıllardır tüketicisiyle buluşturuyor. 1993 yılında kaliteli yazı araçları dalında Hollanda’da kalite ödülünü kazanan Scrikss, 53 yıllık yolculuğunda işine saygı duyan, kendine değer veren ve karşısındaki kişiye önem veren kişilerin markası olmayı başarmıştır. Bugün baktığımızda Scrikss; nesilden nesile geçen kültürel bir öğe, bir miras ve hatta bir gelenek haline gelerek bir kalemden daha fazlası olmuştur.

Kırtasiye sektörüne kattığı yeniliklerle dikkat çeken ve Türkiye’de ilk dolma kalem üreticisi olan Scrikss; dolmakalemlere garanti verilmesini başlatan ilk firma olup, bugün üretim aşamalarında uygulamakta olduğu titiz ve hassas kalite kontrol prosesleri sayesinde yazı araçlarına “Ömür Boyu” garanti vermektedir.

Scrikss, dünyaca ünlü Cross, Sheaffer, Kaweco kalem markaları, kadın-erkek deri ve kumaş çantalar, cüzdanlar, notebook ve evrak çantaları ile İtalyan markası NAVA, masa üstü şık ofis bibloları, anahtarlıklardan oluşan hediyelik ürünleri ve yaratıcı fikirlerle özel olarak tasarlanmış multifonksiyonel ürünleri ile Alman Troika markasının Türkiye distribütörlüğünü de yapmaktadır.